top of page

 АВТОЦИВІЛКА 

Поліс автоцивілки, як обрати в Україні

21.09.2019, оновлено 15.04.2020

Більше відео на нашому каналі

  • Наш youtube Канал

       Практично щороку кілька страхових компаній вибувають з МТСБУ. Це як правило означає миттєве припинення виплат цими компаніями, незважаючи на велику кількість ще діючих полісів автоцивілки.

Отже:

  • У 2018 - 3 страхові компанії вибули з МТСБУ

  • 2017 - 3,

  • 2016 - 3,

  • 2015 - 4,

  • 2014- 19, страхових компаній вибули з МТСБУ

Останній рік так би мовити «без втрат» був 2007.

  • У 2019 поки три компанії вибуло, це «Страховий капітал», «Галицька» та «Київ Ре».

  • Станом на 15 квітня 2020 нуль компаній вибуло з МТСБУ у 2020 році

В результаті страхувальники і постраждалі в ДТП мають проблеми, суперечки, в тому числі судові.

       

     Зараз 48 страхових компаній мають право продавати Автоцивілку. Яку з них вибрати? Рейтинги типу 7 - 8 зірок, значки «народний вибір» - це лише маркетинг. Багато читають відгуки в інтернеті, таким чином обирають - спосіб трудомісткий і неефективний. Автоцивілку потрібно обирати спираючись на факти, офіційні дані, де ці факти взяти? Два способи:

  • Перший: світлофор від МТСБУ, це щоквартальний звіт, в якому кожна страхова компанія отримує оцінку червоний, жовтий, зелений - звідси і назва «світлофор».

Завдяки цьому рішенню МТСБУ, все більше людей дізнаються хоч що - то достовірне перед покупкою Автоцивілки, але спосіб не найкращий, наприклад якщо відкрити дані за 3 й квартал 2018 року ТАС, Інго Україна, ПЗУ, УНІКА отримали такі ж оцінки «Світлофор» як і скажімо Харківська Муніципальна, Мега - гарант, Інтер - Поліс, однакові чи ці компанії за якістю послуг, надійністю? ні, звичайно, а згідно з «Світлофор» виходить що однакові.

  • Другий спосіб: Квартальна статистика МТСБУ. В першу чергу зверніть увагу на відсоток скарг і середній термін виплати:

Кількість скарг, головний показник - це і є ті самі справжні відгуки, судіть самі це не просто нічим не підтверджений відгук з інтернету або дізлайк, людина що претендує на виплату була змушена найняти юриста або, зібрати необхідні документи, самостійно написати скаргу, відвезти в МТСБУ або відправити її поштою.

Наприклад:

Європейський страховий альянс 265 виплат і 1 скарга

СК "Омега" 339 виплат і 63 скарги

Середній термін виплат, чим менше тим краще, але варто пам'ятати що середній показник може досягатися шляхом швидкої виплати дрібних випадків, тому особливої різниці між 60, 50, 80 днів по факту може і не бути.

Згідно із законом на виплату є до 90 днів з моменту написання заяви.

 

Посилання на статистику виплат по автоцивілці - тут

 

Отже, страхові компанії що продають цивілку, можна умовно поділити на 4 групи:

  • Перша група:

Це лідери ринку, брендові компанії, у них хороша статистика, вони стабільно працюють довгі роки, при цьому малоймовірно що пожертвують своїм брендом заради разової швидкої наживи ще тому їх поліси коштують дорожче.

На наш погляд це: ПЗУ, АХА (тепер називається Аркс), Інго Україна, Уніка, Універсальна, УСГ, ТАС.

  • Друга група:

Решта 20 - 25 компаній, що виплачують до 90 днів і мають близько 1% скарг, це менш дорогі бренди, відповідно трохи більше ризик.

  • Третя група:

Компанії які платять до 120 днів, і мають рівень скарг до 5%

  • Четверта група:

Компанії статистика виплат яких ще гірше, не варто страхуватися в компаніях цієї умовної 4 - групи, 10-20% економії - сумнівний приз за жахливу якість послуги.

 

Що важливо знати, за умовами страхування?

      Франшиза - це частина збитків яку не платить страхова компанія, Наприклад: збиток 10 000 грн, якщо франшиза нуль, до виплати 10 000 грн, якщо франшиза 2000 грн, то в цьому прикладі страхова платить 8 000 грн, На даний момент розмір франшизи за Законом від нуля до 2600 грн. Говорячи про ціну поліса, чим менше франшиза тим дорожче коштує страховка.

У багатьох страхових компаніях, щоб отримати заповітну франшизу нуль, потрібно купити додаткову страховку.

 

Як можна поліпшити ОСАГО?

      ДЦВ - добровільне страхування цивільної відповідальності. Законом встановлені мінімальні ліміти відповідальності це 100 000 гривень по майну і 200 000 за життя і здоров'я, Обов'язкові ліміти піднімають неохоче - це непопулярне рішення призведе до зростання ціна на автоцивілки в Україні, хоча з 21 вересня 2019 року ліміти будуть збільшені на 30%. Вважається, що бажаючі можуть збільшити ліміт добровільно, наприклад поліс ДЦВ на ще 400 000 грн зараз коштує приблизно 300 - 500 грн на рік.

 

      Розширене пряме врегулювання це вже стосується безпосередньо Вас, припустимо Ви потрапили в ДТП винуватець якого застрахований в СК «Омега», або будь-який інший страхової компанії, дивимося статистику, "Омега" платить в середньому 196 днів, великий відсоток скарг і невідомо взагалі наскільки платоспроможна це компанія, але якщо у Вас є поліс розширеного прямого врегулювання, Ви можете отримати виплату в своїй компанії набагато швидше і простіше. Ціна послуги від 300 грн на рік.

Розрахувати вартість Автоцивілки можна за допомогою калькулятора.

Нагадати про закінчення Автоцивілки
Такси ?
Льгота ?
Прислать предложение ОСАГО на e-mail или viber:

Отправлено. Спасибо!

Скільки зараз коштує Автоцивілка?

Якорь калькулятор
bottom of page